niedziela, 6 października 2019

Za prezydentury Putina spożycie alkoholu w Rosji spadło o 43%

Trudno w to uwierzyć każdemu, kto podróżował w interesach lub dla przyjemności w burzliwej dekadzie po upadku komunizmu w 1991 roku. Jak to ujęto w nowym raporcie: „Federacja Rosyjska od dawna uważana jest za jeden z krajów najbardziej pijących na świecie”.

Jako korespondent mieszkający tam przez większą część lat 90. widziałem kraj, który nie próbował ukryć swojej miłości do wódki. Nadejście wolnego rynku sprawiło, że wszędzie pojawiły się kioski chodnikowe, aby zaspokoić potrzeby konsumentów, których komunizm nie był w stanie zaspokoić.

Obejmowało to dużo alkoholu. To było stosunkowo tanie i dostępne 24/7. Jak zauważa badanie WHO, „między grudniem 1990 r. A 1994 r. Rzeczywista cena legalnych napojów alkoholowych spadła do około 30% poprzedniego poziomu”.




Biorąc pod uwagę zamieszanie, jakiego doświadczyło wiele osób w życiu zawodowym - zmiana z komunizmu na kapitalizm sprawiła, że ​​niektórzy ludzie byli bardzo bogaci bardzo szybko, ale wielu innych przeżyło bardzo ciężkie czasy - było duże zapotrzebowanie.

Spotkania biznesowe często kończyły się wówczas pojawieniem się butelki wódki. Czasami nawet tak zaczęli. Zrównanie potrzeb nie obrażania gospodarzy z potrzebami wykonywania pracy może być prawdziwym wyzwaniem.

W poniższym linku znajdziesz call of duty mobile apk obb

Teraz to się oczywiście zmieniło. Naukowcy jako powód podają politykę rządu. Wydaje się, że podniesienie podatków od alkoholu w połączeniu z ograniczeniami sprzedaży w nocy były dwoma środkami, które spowodowały, że Rosjanie mniej pili.

Mniej wódki, żyj dłużej

W konsekwencji liczba zgonów związanych z alkoholem spadła, zdaniem autorów raportu, na czynnik, który przyniósł szersze korzyści. „Pomogło to średniej długości życia w Federacji Rosyjskiej osiągnąć najwyższy w historii poziom w 2018 r., Prawie 68 lat dla mężczyzn i 78 lat dla kobiet”.
Wcześniej podejmowano próby przełamania rosyjskiej miłości do butelki. W 1985 r. Michaił Gorbaczow, ostatni przywódca Związku Radzieckiego, wprowadził tak zwane „suche prawo”. Produkcja alkoholu została zmniejszona; sprzedaż ograniczona. Jedną z konsekwencji był olbrzymi wzrost popytu na cukier, ponieważ ludzie zdecydowali się na bimber.

Czas panowania Gorbaczowa zakończył się upadkiem Związku Radzieckiego.

Lekcje z historii wódki?

W swojej książce z 2007 roku Wódka i Gorbaczow rosyjski autor Aleksander Nikiszin przypomniał czytelnikom o wcześniejszych próbach zmuszenia Rosji do ograniczenia spożycia alkoholu. Najbardziej znany był w 1914 r., Kiedy Rosja weszła w pierwszą wojnę światową.

Jak napisał Nikishin, miłośnicy wódki zobaczyli lekcję historii. Jak twierdzili, do czego doprowadził niedobór wódki z 1914 r.? Rewolucja rosyjska w 1917 r. Do czego doprowadziło „suche prawo”? Upadek Związku Radzieckiego.

Potem nastąpiły rosyjskie dzikie lata 90., pod przewodnictwem Borysa Jelcyna - znanego z zamiłowania do wódki i opowieści o wstydliwych incydentach podczas rzekomego upicia się.

VLADIVOSTOK, ROSJA 11 września 2018 r .: Prezydent Chin Xi Jinping (L) i prezydent Rosji Władimir Putin jedzą bliny [rosyjskie naleśniki] podczas wizyty na wystawie Dalekiego Wschodu przy okazji Wschodniego Forum Ekonomicznego 2018 na Russkim

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz